Badania termograficzne

Badania termograficzne - bezinwazyjne i bezkontaktowe – stosowane są do oceny stanu termicznego budynków oraz urządzeń technologicznych i elektrycznych podczas normalnej eksploatacji. Na podstawie analizy termogramów można wykryć najdrobniejsze anomalie termiczne i – poprzez odpowiednią ich interpretację – zlokalizować niesprawne podzespoły, zakłócenia w liniach technologicznych i uszkodzenia izolacji termicznej.

Badania te zapewniają wczesne wykrywanie usterek, których wykrycie metodami konwencjonalnymi jest bardzo trudne lub niemożliwe i w ten sposób umożliwiają zapobieganie poważnym awariom.

Usługi realizujemy za pomocą nowoczesnego systemu diagnostycznego ThermaCAM P25 firmy FLIR Systems oraz THV 550 firmy AGEMA Infrared Systems AB (obecnie FLIR Systems), zapewniającego rozdzielczość 0,1 oC i dokładność +/- 2 °C.

Do opracowywania wyników pomiarów oraz analizy termogramów wykorzystywany jest system komputerowy z wyspecjalizowanym oprogramowaniem ThermaCAM Reporter 7.0 oraz IRwin 5.21.

Sprawozdania wydawane są zarówno w formie wydruków jak i na płytach CD-ROM.

Nowoczesny sprzęt w połączeniu z wiedzą (szkolenie w firmie AGEMA w Szwecji i ukończenie kursu I stopnia przeprowadzonego przez Akademię Termografii) oraz doświadczeniem naszych specjalistów zapewniają profesjonalny poziom usług.

 

 
 

Bezpośredni kontakt:
Cezary Woźniak - Kierownik Wydziału Pomiarów i Diagnostyki
tel.: +48 63 247 32 33, tel.kom.: +48 600 908 151
e-mail: wozniak.cezary@elpak.com.pl