Jak zadbać o łazienkę – to trzeba wiedzieć

W domu wypoczywamy po całym dniu pracy i spędzamy czas z rodziną. Aby był przytulnym i bezpiecznym miejscem, wymaga w pierwszej kolejności odpowiedniego urządzenia, a później systematycznego sprzątania i dbania o zachowanie ładu. W takich pracach przydaje się Nanomax.

Główne zasady sprzątania w łazience

Łazienka jest miejscem, gdzie odprężamy się i na co dzień dbamy o własną higienę oraz pielęgnujemy ciało i włosy. To d tego względu należy zadbać, aby zawsze panował tam względny ład i porządek. Używanie odpowiednich środków czyszczących, jak chociażby Nanomax umożliwi pozbycie się całego brudu oraz bakterii i zarazków, występujących licznie w pomieszczeniu kąpielowym. Najwięcej wirusów znajdziesz na powierzchni umywalki, brodzika, wanny oraz muszli klozetowej. Tylko jeśli je wyczyścisz, kąpiel czy mycie zębów mogą przebiegać w pełnej higienie i czystości.

Podstawą przy sprzątaniu łazienki jest systematyczne i dokładne mycie oraz odkażanie armatury łazienkowej. W trakcie sprzątania warto wykorzystywać preparaty na z chlorem w składzie, które uporają się z największymi zanieczyszczeniami. Grzybów, które równie często pojawiają się w łazience, można się pozbyć z pomocą regularnego wietrzenia łazienki, niezbędne jest też dbanie o czystość kratek wentylacyjnych.

Czyszczenie toalety – jak zrobić to najlepiej?

Czyszczenie WC należy przeprowadzać chociaż kilka razy w tygodniu, tylko w ten sposób możliwe jest usunięcie licznie gromadzących się w tym miejscu i niewidocznych gołym okiem bakterii i zarazków. Najbardziej skutecznym preparatem jest Nanomax, który świetnie sobie radzi z takimi zanieczyszczeniami, pozostawiając toaletę czystą i bezpieczną. Najlepszą metodą jest wlanie płynu do muszli wieczorem, by mógł działać bez przerwy do rana. Dodatkowo warto zaaplikować we wnętrzu muszli kostkę lub żel, które poprawią skuteczność detergentu oraz zapewnią świeży zapach.

Dla maksymalnego bezpieczeństwa i zminimalizowania ilości zarazków w łazience trzeba zamykać deskę toalety przed uruchomieniem spłuczki w toalecie. To jedyna metoda na to, aby uniknąć przedostawania się do łazienki bakterii kałowych oraz bakterii i wirusów, które osiadają na podłodze i ścianach, a także na innych przedmiotach stojących w pobliżu.

Wanna, brodzik i umywalka – Jak można zadbać o ich czystość?

Jeżeli chciałbyś utrzymać najwyższy poziom higieny, sprzęty łazienkowe czyść każdego dnia. To jednak bardzo pracochłonne, dlatego na co dzień zamiast tego możesz zastąpić środki chemiczne spłukiwaniem gorącą wodą – to bardzo dobry sposób na pozbycie się pozostałości naskórka czy osadów z mydła. Wtedy wystarczy co kilka dni zastosować detergent, który usunie wszystkie zarazki, przyschnięte ślady i inne zabrudzenia.