Urządzamy niewielką łazienkę. Wanna czy prysznic?

Wyposażanie łazienki może przysporzyć niemałych kłopotów. Oczywistym jest, że odnowienie umywalni nierzadko jest nadzwyczaj czymś kosztochłonnym, dlatego realizujemy go jedynie wtedy, gdy jest niezbędne. Co więcej, zwykle niełatwo nam ocenić funkcjonalność branych pod uwagę koncepcji, bez przeprowadzenia stosownego testu. Szereg ludzi kieruje się więc kryteriami estetycznymi, zamiast bardziej przyziemnymi. Wielu ludzi podkreśla, że najtrudniejszym wyborem dotyczącym remontu bywa wybór między wanną i prysznicem.

Wanna gwarantuje wygodę i możliwość relaksu

Niemałe grono ludzi choćby i w wypadku skromnej łazienki decyduje się na wannę. Wanna gwarantuje znacząco lepszy komfort, niż standardowy natrysk. W pierwszym rzędzie to kobiety uwielbiają odprężać się podczas kąpieli z użyciem wanny, popijając przy tym herbatę, nie możemy jednak zignorować faktu, że nierzadko korzystają z niej również inni członkowie rodziny, a zwłaszcza najmłodsi. Z ich perspektywy wanna może być miejscem rozrywek toteż niekiedy pluskają się w niej godzinami. Firmy produkujące wyposażenie łazienkowe oferują bardzo szeroką gamę wanien produkowanych w rozmaitych standardach wymiarowych. Możemy zainstalować choćby mały rodzaj wanny którego długość nie przekracza 120 cm, przeznaczony specjalnie dla dzieci spragnionych zabawy. Ultrakrótkie modele wanien są idealnie dopasowane do niewielkich umywalni.

Osoby starsze utyskują jednak na problem związany z tym, iż wejście i wyjście z wanny bywa trudne, w chwili gdy pojawiają się różnego rodzaju schorzenia i sztywność stawów. Optymalnym wyjściem dla seniorów jest wanna z drzwiczkami, dlatego, że korzystanie z niej nie wymaga od nich zwinności zatem nasi seniorzy bez najmniejszych trudności wejdą do wanny podobnie jak do brodzika prysznicowego. Taka wanna to również idealna opcja dla osoby niepełnosprawnej, jeśli pragnie samodzielnie wykonywać codzienne czynności higieniczne i nie być uzależnionym od opiekuna.

Wanna z drzwiczkami skutecznie zamieni tradycyjny natrysk

Wybór pomiędzy wanną i prysznicem czasem nastręcza trudności. Bardzo często poglądy poszczególnych domowników bywają odmienne. Zdarza się, iż niektórzy z nich lubią spędzać w łazience długie godziny, natomiast pozostali domownicy cenią sobie zaledwie kilkuminutową wizytę pod prysznicem. Wysokiej jakości wanna z drzwiczkami może zostać wobec tego wyposażona również w praktyczną ściankę, w ten sposób będzie pełniła także zadanie prysznica. Na taki pomysł decyduje się szerokie grono osób, które są pozbawieni możności instalacji osobnej wanny i sporego natrysku. Jeśli prysznic ma być zbyt mały i niekomfortowy dla użytkowników, zdecydowanie lepiej jest go zastąpić właśnie większą wanną, ponieważ zapewni ona większe możliwości jak również pozwoli na wzięcie prysznica podczas porannej krzątaniny.

Na sklepowych półkach można odszukać wiele rozmaitych przegród wykonanych ze szklanych materiałów, które instaluje się właśnie w wannach, by mieć możliwość korzystania z nich na stojąco. Wspomnianą ściankę w razie potrzeby możemy również wykonać na zamówienie w szerokiej gamie wzorów bądź zdecydować się na zasłonkę, jednak te w ostatnich latach tracą popularność, ponieważ nie są zbyt higieniczne, ani praktyczne.