Jak znaleźć zatrudnienie w zagranicznym kurorcie?

Okresowe zajęcia za granicą bez dwóch zdań oferują większy zysk niż w Polsce. U zachodnich sąsiadów opłacalne powinno być np. zrywanie borówek, a we Francji kuszą propozycje zatrudnienia w winnicach. Mimo to przeważnie możesz znaleźć inne ciekawe propozycje pracy w krajach całej Europy. Coraz większą popularność zyskuje praca animatora czasu wolnego.

o jakiej pracy powinieneś pomyśleć?

Gdy próbujemy odłożyć nieco środków w czasie sezonu wakacyjnego, można wybrać podjęcie pracy za granicą. Prace przy zbieraniu produktów rolnych w państwach zachodniej Europy niewątpliwie bywają bardziej opłacalne. Należy jednakże wziąć pod uwagę fakt, że wydatki z tytułu zapewnienia sobie mieszkania i sfinansowania wyżywienia bierze na siebie zatrudniony. Pracy sezonowej tego typu najpewniej jest szukać kierując się opinią znajomych, którzy w praktyce sprawdzili którąś z propozycji agencji pracy, przeprowadzających rekrutację na pracę za granicą.

Jak zrodziła się popularność animacji?

Niezłe miejsce pośród idealnych zatrudnień dzierży animowanie czasu wolnego. Możemy liczyć wówczas na ciekawą pracę, zazwyczaj w miejscu atrakcyjnym turystycznie. Kreatywność, zaangażowanie, otwartość na ludzi i ogromne ilości kolejnych pozytywnych właściwości da się spożytkować przy organizacji wolnego czasu ludziom wypoczywającym podczas urlopów. Animator czasu wolnego generalnie ma swoją bazę w hotelu i nie martwi się o wyżywienie. Nikt jednak nie twierdzi, że jest to mało absorbująca praca. Jest dokładnie odwrotnie, zdarza się, że trzeba zajmować się turystami kilkanaście godzin dziennie lub więcej.

Jak dostać taką pracę?

By mieć większe szanse na zatrudnienie w charakterze animatora w wypoczynkowym kurorcie, trzeba zaliczyć kurs potwierdzający profesjonalne umiejętności. Takie kursy są oferowane się w różnych lokalizacjach w Polsce, najlepiej wpisać w oknie przeglądarki hasło np. kurs animatora Poznań, a ofert będzie wiele. Jeden weekend – tyle wystarczy do uzyskania niezbędnej teorii i praktyki, jeśli chodzi o wykonywanie tego zajęcia. Następnie, zapewne na wiosnę, należy przystąpić do rekrutacji mając na względzie konkretną lokalizację. Warto zaplanować odbycie kursu znacznie wcześniej, aby być gotowym na rozpoczęcie rekrutacji i sezonu wakacyjnego. Kolejnym aspektem jest kwestia języka, najlepiej angielskiego w stopniu podstawowym.