Spory między sąsiadami – jak je rozwikłać?

Konflikty sąsiedzkie mają różne przyczyny – mniej lub bardziej błahe, ale zawsze są zbyt ciężkie do rozwiązania. Czasami wystarczy trochę czasu, by antagoniści dopracowali się konsensusu, ale wielokrotnie musi pojawić się fachowa pomoc prawnika.

O co się oni kłócą?

Tylko z rzadka przyczyny konfliktów mogą być śmiechu śmieszne – częściej jednak wszystko wygląda dużo poważniej. Niekiedy walki trwają bardzo długo, podczas gdy inne rozwiązywane są w parę dni. Wiele zależy od dobrej woli ludzi i sytuacji, w jakiej przyszło im się mierzyć. Jakie miewamy najpowszechniejsze przyczyny sporów? Stan ogrodzenia, domowe zwierzaki, czystość w okolicy, prowadzone prace budowlane czy walki werbalne. Gdy brak sposobów na podanie ręki, do czego stara się skłonić wzywana policja czy straż miejska, kwestia trafi na wokandę sądu. Zanim jednak sąsiedzi trafią na salę sądową, powinniśmy poradzić się w dobrej kancelarii prawnej Jesteśmy w stanie znaleźć odpowiednie adresy w każdym większym i mniejszym mieście. Wystarczy popytać, zrobić dobry research, wpisać w wyszukiwarkę np. wyrażenie „porady prawne łódź”, aby uzyskać dostęp do wielu cennych informacji i nawiązać kontakt z odpowiednią osobą.

Niewiedza nie popłaca

Osoby, które nadużywają swobody, czasami nie pamiętają, że mamy wyznaczone prawem terytoria, których w tej sferze nie można przekraczać. Wystarczyłoby od czasu do czasu sprawdzić coś w Kodeksie Cywilnym, aby zdobyć stosowną wiedzę na ten temat i nie zaczynać bezsensownych awantur. Wystarczy wspomnieć tutaj o artykule 144 KC, który ustala reguły współżycia z sąsiadami. Nie każdy jednak musi na co dzień czytać książki prawnicze, więc pozostaje skorzystać z usług specjalistów, którzy zaoferują wnikliwe porady prawne Łódź, Warszawa, Lublin itd. Im więcej kancelarii prawnych, tym więcej zapytań wpływa każdego dnia na skrzynki pocztowe jurystów. Można również wybrać opcję porad prawnych przez internet, dzięki czemu sprawa załatwiona jest szybciej i taniej.