Kiedy przytrafi się szkoda komunikacyjna

Czy zdarzy się nam wypadek komunikacyjny nie możemy przewidzieć. Z tego powodu wykupujemy polisy OC i AC. Teoretycznie powinno nas to zabezpieczyć przed finansowymi szkodami poniesionymi podczas wypadku. Czy aby tak naprawdę będzie?

Miał miejsce wypadek, w którym Ty lub ktoś z najbliższych krewnych utracił mienie lub zdrowie. Wszystko jest oczywiste i czekasz na wypłatę należnego odszkodowania. Jednak najczęściej tak nie jest – likwidator szkody będzie robił wszystko żeby nie narazić firmy na koszty, ponieważ nie mieści się to w szeroko pojętym biznesowym interesie. Przy likwidowaniu szkody nie możemy myśleć, że wszystko rozwiąże się samo. Trzeba elementarnej znajomości prawa, by przekonać firmę ubezpieczeniową do dotrzymania umowy. To zadanie zleć specjalistom z świetnie zorganizowanych kancelarii odszkodowawczych.
Takie sprawy kończą się przed sądem

Zapewne masz rację, ale pomimo monitów, pism i wniosków poszkodowanego gros przypadków kończy się procesem. To oczywiste, że ubezpieczyciel ma bardzo dobrych adwokatów, których rolą jest dowiedzenie braku zasadności roszczeń ubezpieczonego. Warto więc sprawdzić równie znające się na odszkodowaniach osoby i zatrudnić je po swojej stronie. Nie będzie to trudne – wpisz w okno przeglądarki internetowej właściwe hasło z adresem, pod, którym mieszkasz, dajmy na to prawnik Łódź. Większość kancelarii ustala prowizję od wywalczonej kwoty, więc zatrzyma się na jak najwyższym poziomie odszkodowania.

Niezbędna dobra dokumentacja

Zanim jednak wejdziecie na drogę sądową, której rzecz jasna wolelibyśmy uniknąć, prawnik pokieruje cię, jak najlepiej rozegrać sprawę. Udokumentowanie zdarzenia i strat zdrowotnych oraz materialnych to fundament domagania się jakiejkolwiek formy odszkodowania. Doradca powinien wskazać co musi się na nią składać. Będzie to np. historia leczenia, zdjęcia z miejsca zdarzenia, ekspertyzy itp. Pracownicy agencji podpowiedzą Ci również jak zdobywać materiał dowodowy na poniesioną szkodę.

Nie gódź się na zaniżoną wysokość odszkodowania

Obcinanie wypłat odszkodowań to powszechna praktyka firm asekuracyjnych. Trzeba się odwoływać, gdyż często jest to skuteczne, nawet jeśli jeszcze nie korzystałeś z odwiedzin w kancelarii. Zauważ, jaką kwotę mógłbyś otrzymać przy zatrudnieniu doświadczonych fachowców? Jeżeli czujesz, że otrzymana podwyżka wciąż nie odpowiada szkodzie, warto udać się do radcy, który właściwie to oceni.