Na udany wypoczynek najlepiej udać się do Sopotu

Między Gdynią i Gdańskiem można znaleźć atrakcyjne nadmorskie miasteczko- Sopot. O każdej porze roku zawsze możemy zobaczyć tu sporo gości, przyjeżdżających w celach wypoczynkowych, ale też zdrowotnych. Niewątpliwie Sopot jest miastem odpowiednim na krótką, jak i dłuższą wizytę, choćby zimową porą.

Jeśli nie masz pojęcia, dokąd skierować pierwsze kroki w Sopocie, molo wyznaczy ci trasę

W pierwszym rzędzie warto wyjaśnić kwestię, co będę zwiedzać w Sopocie i po co tutaj przyjechałem. Jeżeli gość zamierza aktywnie wypocząć w pięknym bałtyckim kurorcie, otrzyma mnóstwo możliwości oglądania i doświadczania jego walorów. Nawet weekendowy wyjazd dostarczy wiele kierunków – przez dwa dni przemierzania tutejszych plaż i klimatycznego centrum możemy wyjątkowo dużo zobaczyć. Wyjątkową atrakcją turystyczną jest sopockie molo, liczące sobie aż 511 metrów! To miejsce obowiązkowe dla każdego przybysza. Najlepsze do spacerowania, robienia zdjęć i oglądania niesamowitych zachodów słońca. Molo składa się z 2 części – część lądowa funkcjonuje pod nazwą Skweru Kuracyjnego, a kolejna wkracza w wodę. Podczas wakacji organizuje się w okolicy festyny i eventy. Można widać tu kołyszące się na wodzie przy nabrzeżu jachty. Zimą jest spokojniej. Warto wówczas podpatrywać wolniej toczące się życie w bałtyckim miasteczku. Jest mniej gwarne, ale tak jak zawsze nastrojowe i radosne.

Co jeszcze dostarczy nam ciekawych doznań w Sopocie?

Zanim wybierzemy się do nadmorskiego miasta, należy monitorować stan pogody. Pomocne okaże się umieszczenie w oknie wyszukiwarki wyrażenia „Sopot kamera”, by zobaczyć na żywo, czego spodziewać się na ulicach i ścieżkach spacerowych miasta. Kamera  na molo pozwala podglądać to, co się aktualnie dzieje na plaży, m.in. obserwowanie przystani jachtowej czy Skweru Kuracyjnego.

W razie sprzyjającej pogody wprost ze skweru można skierować wzdłuż morza – plażą lub promenadą, która wiedzie aż do gdańskiego Brzeźna – albo udać się do Trójwymiarowego Parku. Generalnie powinniśmy przejść przez sopocką strefę zieleni, dla uzupełnienia tlenu. Atrakcją Sopotu na pewno jest stok narciarski na Łysej Górze. Podczas zimy opcją będzie białe szaleństwo, co spodoba się licznym gościom. Nie wolno zapomnieć o mekce polskiej rozrywki (Opera Leśna), w której od lat ’60 XX wieku organizowano Międzynarodowy Festiwal Piosenki. Inną propozycją na słoneczne dni będzie wyprawa nad Staw Nowowiejski.

Gdzie w Sopocie można się udać się podczas deszczu

Sporo może się dziać w Sopocie nawet gdy pogoda nam nie sprzyja. Turystów zaprasza Dworek Sierakowskich, w którym odbywają się czwartkowe koncerty. Powinniśmy też odwiedzić Muzeum Sopotu w Willi Claaszena, niezwykle ciekawe miejsce. Pozostaje także znany Monciak – deptak przy ul. Bohaterów Monte Cassino. W oczy na pewno rzuci się nam Krzywy Domek, zainspirowany grafikami Jana Marcina Szancera i Pera Dahlberga. Natrafimy tu na sporo klimatycznych kafejek i restauracji, gdzie przekąsimy coś i odsapniemy.

Jeżeli ktoś poszukuje najlepszego adresu na urlop, może wybrać Sopot Kamera live odkrywa wyłącznie namiastkę urody miasta, które trzeba poznać z każdej strony. Warto obejrzeć spokojne życie w Sopocie, aby upewnić się w przekonaniu, że dobrze tam zawitać o każdej porze roku.